XII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach - 14 lipca 2012 - Zakon OO. Karmelitów

XII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach - 14 lipca 2012

Drodzy Bracia i Siostry! Nasz Wielki Rodak, Błogosławiony Jan Paweł II, powiedział: "Szczególnym przejawem macierzyństwa Maryi w stosunku do ludzi są miejsca, na których spotyka się Ona z ludźmi - domy, w których Ona mieszka. Domy, w których odczuwa się szczególną obecność Matki. (.) Są to sanktuaria maryjne."(Fatima, 13.05.1982).

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach jest właśnie takim miejscem, na którym szczególnie żywo odczuwamy obecności naszej niebieskiej Matki. Tutaj lepiej rozumiemy, że "Kościół jest naszym Domem", który potrzebuje Serca Matki.

Hasłem tegorocznego Spotkania Rodziny Karmelitańskiej w Oborach są słowa:

"Kościół naszym Domem budowanym z Maryją".

Od ponad czterech wieków pobożni pątnicy z różnych stron Polski przybywają do stóp Oborskiej Matki i przyjmują Jej święty szkaplerz. Przybywają dzieci komunijne w swoich śnieżnobiałych szatach, które ozdobione zostają brązowym szkaplerzem opieki Królowej Karmelu. Przybywa młodzież maturalna, prosząc by Maryja Szkaplerzna prowadziła ich w dorosłe życie. Przybywają chorzy, którzy u Maryi Bolesnej znajdują pociechę, nadzieję i umocnienie do dźwigania słodkiego jarzma krzyża Chrystusowego. Przybywają starsi, przeżywający jesień życia prosząc, by Maryja była im Matką Miłosierdzia w ich ostatniej godzinie i gwiazdą przewodnią pewnie prowadzącą do portu zbawienia wiecznego. A zatem dobrze przeżywane nabożeństwo szkaplerzne uczy odpowiedzialności i troski o prawdziwe dobro bliźniego, buduje Kościół, który jest naszym Domem.

Najserdeczniej zapraszamy do wspólnej modlitwy i bratersko-siostrzanego spotkania wszystkich Kapłanów, Osoby Konsekrowane, Współbraci naszej Prowincji, Siostry Karmelitanki, Bractwa Szkaplerzne, wiernych z Parafii pod wezwaniem M.B. Szkaplerznej z całej Polski, oraz wszystkich zainteresowanych maryjną duchowością Karmelu.

W naszej modlitwie będą też duchowo uczestniczyły liczne osoby chore i cierpiące, dla których Szkaplerz karmelitański pozostaje czytelnym znakiem macierzyńskiej opieki Maryi.
Do wspólnej modlitwy i radosnego świętowania ku czci Matki Bożej Szkaplerznej serdecznie zapraszają Ojcowie Karmelici.

Program

 • 0d godz. 9.00 - Spowiedź święta
 • 10.00 - Powitanie Matki Bożej Bolesnej i słowo wprowadzenia
 • 10.15 - Konferencja n/t "Kościół naszym Domem budowanym razem z Maryją - jako zadanie dla wszystkich noszących Szkaplerz Karmelitański"
 • 10.45 - Świadectwo
 • 11.00 - Różaniec święty (tajemnice chwalebne)
 • 11.45 - Powitanie Pielgrzymów (odczytanie listy grup pielgrzymkowych)
 • 12.00 - Msza święta koncelebrowana ku czci Matki Bożej z Góry Karmel pod przewodnictwem Radnego Generalnego Zakonu Karmelitów o. Johna Keatinga z Rzymu.
 • 14.00 - 16.00 - Przerwa (czynna herbaciarnia, możliwość nabycia dewocjonalii, szkaplerzy karmelitańskich, pamiątek i innych)
 • 16.00 - Świadectwa
 • 17.00 - Ceremonia przyjęcia do Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel
 • 18.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu
 • 18.50 - Pożegnanie Matki Bożej Bolesnej
 • 19.00 - Zakończenie

Zgłoszenia grup pielgrzymkowych i dodatkowe informacje:

o. Piotr Męczyński O. Carm.
Obory 38
87 - 645 Zbójno k. Rypina
Tel. 0-54/280 - 11 - 59, wew. 23
kom. 606-989-710
e-mail: opiotr@obory.com.pl

Strona internetowa w trakcie aktualizacji