Rekolekcje powołaniowe w Karmelu w Krakowie - Zakon OO. Karmelitów

Rekolekcje powołaniowe w Karmelu w Krakowie

Drodzy Młodzi Przyjaciele Karmelu,

Z wielką radością zapraszam Was na tegoroczne rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w czasie wakacyjnym w naszych klasztorach. Najbliższy ich termin to 15-19 sierpnia w najstarszym klasztorze Karmelitów w Krakowie.

Chciałbym, abyście w naszym krakowskim domu, także i wy odnaleźli Wasz „dom”. Papież Benedykt XVI podczas spotkania młodych na krakowskich Błoniach mówił do nas, że w sercu każdego człowieka jest pragnienie domu. Jest w nas tęsknota, jak pisze Ojciec Święty, „za takim domem, w którym miłość będzie chlebem powszednim, przebaczenie koniecznością zrozumienia, a prawda źródłem, z którego wypływa pokój serca”. Być może w duchu tych słów papieża, ktoś z Was odnajdzie swoje miejsce wśród nas – braci św. Proroka Eliasza. Być może pójdziecie inną, także piękną drogą - piękną, bo Waszą przewodniczką będzie Maryja – Matka Karmelu.
 

Warunki uczestnictwa:

1.    Serdecznie zapraszamy na te rekolekcje chłopców od 3 klasy gimnazjum, uczniów szkół średnich, studentów i młodzież męską.
2.    Zgłoszenia przyjmujemy do 5 dni przed każdym terminem rekolekcji na maila: powolania@karmelici.pl lub telefonicznie:
       726 047 979
3.    Na rekolekcje zabieramy ze sobą: rzeczy osobiste, Pismo Święte, różaniec.
4.    Nasze Wspólnoty zapewniają Wam nocleg i wyżywienie.
5.    Udział w rekolekcjach jest bezpłatny można jednak przekazać dobrowolną ofiarę, będącą wyrazem wdzięczności za gościnność. 

Mam nadzieję na piękne spotkania z Wami.
Bratersko Was pozdrawiam i z serca błogosławię.

o. Mariusz Płuciennik o.Carm
Promotor Powołań
Polskiej Prowincji
Zakonu Braci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

 

Strona internetowa w trakcie aktualizacji