Wizyta w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich - Zakon OO. Karmelitów

Wizyta w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

7 kwietnia Ojciec Prowincjal Bogdan Meger wraz z Przeorem klasztoru w Krakowie o. Zbigniewem Czerwieniem i Proboszczem krakowskiej parafii Karmelitów o. Marcinem Siemkiem, spotkali się z Metropolitą Krakowskim Ks. Bp. Markiem Jędraszewskim.

Warto wspomnieć, że w swojej homilii na inaugurację posługi biskupiej w archidiecezji krakowskiej Ksiądz Arcybiskup wspomniał o słynnej „stópce św. Królowej Jadwigi” umieszczonej na ścianie Bazyliki Karmelitów w Krakowie. W trakcie spotkania Ks. Abp Marek pytał o obraz Matki Bożej Piaskowej, który nosi znamienny tytuł „Pani Krakowa” i jest najstarszym koronowanym wizerunkiem w diecezji, a także o kult św. Królowej Jadwigi, która ufundowała krakowski klasztor Karmelitów „na Piasku”. Ksiądz Arcybiskup zainteresowany był także sytuacją polskiej prowincji oraz funkcjonowaniem krakowskiej parafii.

Na zakończenie spotkania o. Prowincjał wraz z o. Przeorem i z o. Proboszczem podarowali Ks. Metropolicie Krakowskiemu kopię obrazu Matki Bożej Piaskowej namalowaną przez Mariannę – parafiankę z Sąsiadowic na Ukrainie, a także zaprosili na odpust Narodzenia NMP, który jest uroczystością patronalną Sanktuarium „na Piasku”.


Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.rodzinaoswiecimska.pl/21-grudnia-2016-r-sw-piotr-kanizjuszhamburg-monachium/

 

Strona internetowa w trakcie aktualizacji