Zaproszenia - Zakon OO. Karmelitów

Zaproszenia

"Poznawaj Go na każdej swej drodze, a On twe ścieżki wyrówna." (Prz 3. 5 - 6)

Drodzy Młodzi Przyjaciele Karmelu,

Z wielką radością zapraszam Was na tegoroczne zimowe rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w naszych klasztorach. Mamy dla Was cztery propozycje. Zaczynamy w Woli Gułowskiej koło Lublina - wyjątkowym miejscu, o które walczyli młodzi chłopcy przy boku gen. Kleeberga. Dzisiaj to miejsce nosi tytuł Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września. Drugim miejscem będzie Kraków - najstarsza fundacja Karmelitów na ziemiach polskich, XIV - wieczny klasztor przesiąknięty modlitwą i bogatą historią. Trzecie miejsce to Obory koło Torunia - Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, siedziba nowicjatu, miejsce licznie odwiedzane przez pielgrzymów, klasztor z ponad 400 - letnią historią, miejsce wielu nawróceń. Na sam koniec zapraszamy nad polskie morze, do Gdańska, gdzie znajdują się dwa łaskami słynące wizerunki - tutaj będziemy pod szczególną opieką Matki Bożej Szkaplerznej, zaś w ciszy modlitwy, z kościelnej wieży, usłyszeć będziemy mogli dźwięki pięćdziesięciu dzwonów.
Rekolekcje powołaniowe w Karmelu to przede wszystkim doświadczenie stylu karmelitańskiego życia. To czas modlitwy, braterstwa, ciszy, przygody...

Terminy:

1. Wola Gułowska koło Lublina - 24-27 stycznia
2. Kraków - 29 stycznia - 1 lutego
3. Obory koło Torunia - 3-6 lutego
4. Gdańsk - 21-24 lutego
 

Warunki uczestnictwa:

1.    Serdecznie zapraszamy na te rekolekcje chłopców od 3 klasy gimnazjum, uczniów szkół średnich, studentów i młodzież męską.
2.    Zgłoszenia przyjmujemy do 5 dni przed terminem rekolekcji na maila: powolania@karmelici.pl lub telefonicznie:
       726 047 979
3.    Na rekolekcje zabieramy ze sobą: rzeczy osobiste, Pismo Święte, różaniec.
4.    Nasze Wspólnoty zapewniają Wam nocleg i wyżywienie.
5.    Udział w rekolekcjach jest bezpłatny można jednak przekazać dobrowolną ofiarę, będącą wyrazem wdzięczności za gościnność. 

Mam nadzieję na piękne spotkania z Wami.
Bratersko Was pozdrawiam i z serca błogosławię.

o. Mariusz Płuciennik o.Carm
Promotor Powołań
Polskiej Prowincji
Zakonu Braci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

 

Karmelita 48h

 

„Karmelita 48h” – to nasza propozycja dla tych, którzy w duchowości Karmelu chcieliby rozeznać swoje powołanie. Rekolekcje mają charakter indywidualny. Uczestnik mieszka w jednym z naszych klasztorów w Krakowie lub Lublinie, mając możliwość modlitwy wraz ze Wspólnotą oraz prowadzenia duchowego przez czas rekolekcji. Zaproszenie na indywidualny czas skupienia kierujemy do chłopaków i młodzieży męskiej w wieku 18 – 35 lat. Osoby zainteresowane uczestnictwem w rekolekcjach prosimy o kontakt z naszym Ośrodkiem Powołań w celu uzgodnienia terminu i warunków pobytu w naszych klasztorach.

 

Bliższe informacje po zgłoszeniu na adres:

Karmelitański Ośrodek Powołań
o. Mariusz Płuciennik

ul. Karmelicka 19
31-131 Kraków
tel. 726 047 979

tel. (012) 632 67 52, 632 11 73

e-mail: powolania@karmelici.pl
Facebook: Karmelici lub Mariusz Płuciennik