Dzień karmelitański na ŚDM 2023 w Lizbonie

Dzień młodzieży karmelitańskiej stanowi część obchodów Światowego Dnia Młodych w Lizbonie.

Już niewiele dni dzieli nas od Światowego Dnia Młodych (1 sierpnia), największego od zawsze spotkania młodych katolików. Tematem jest „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). W tym roku obchody odbędą się w Lizbonie, stolicy Portugalii, w dniach od 1 do 6 sierpnia 2013 roku.

W ramach tygodniowych obchodów w środę, 2 sierpnia, odbędzie się Dzień Młodzieży Karmelitańskiej, wielkie święto dla młodych z całego Zakonu, którzy uczestniczyć będą w Światowych Dniach Młodych. Jest to wspaniała okazja dla naszych młodych do spotkania innych młodych ludzi związanych z karmelitami, do doświadczenia modlitwy i nauczenia się czegoś o świecie, z którego pochodzą poszczególne grupy. Dzień organizowany jest wspólnie przez Komisariat generalny Portugalii oraz Międzynarodową Komisję do spraw Młodych w Zakonie.

Dzień Młodzieży Karmelitańskiej będzie miał miejsce w naszym kościele karmelitańskim pod wezwaniem świętego Antoniergo dos Cavaleiros, położonym przy Avenida Francisco Pinto Pacheco, 34, 2660-262 Santo António dos Cavaleiros, Loures, Lizbona.

W dniu tym wezmą udział nasz przełożony generalny o.Míċeál O’Neill, radny generalny dla Europy, o. Richard Byrne, przewodniczący Międzynarodowej Komisji do spraw Młodych w Zakonie, o. Robert Thomas Puthussery i wielu innych prowincjałów, komisarzy oraz innych przedstawicieli Zakonu. Dzień Młodzieży Karmelitańskiej przewiduje momenty spotkania i wzajemnego dzielenia się doświadczeniem przez młodych karmelitów. Każda z grup przedstawi krótką prezentację video. Następnie odbędzie się celebracja eucharystyczna, której przewodniczyć będzie Ojciec Generał.

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa.

Więcej na ten temat:

ENG_: https://forms.gle/Ai8JS1FNdisVTjv49

IT_: https://forms.gle/GoAHKKNH3trTTKDK8

ES_: https://forms.gle/jq7KKN4aF5h6naKQ7

PT_: https://forms.gle/dvzRULzV56A2T39KA

Facebook
Twitter