Generał Zakonu Karmelitów w Komitecie Wykonawczym

Generał Zakonu Karmelitów,o. Míċeál O’Neill, O. Carm., został wybrany do Komitetu Wykonawczego Unii Przełożonych Generalnych (USG) . Będzie reprezentował zakony żebracze. o. Míċéal został również wybrany na jednego z członków tzw. Komisji Szesnastu.

Komitet Wykonawczy odpowiada za zwykłe decyzje Unii i wykonanie uchwał Zgromadzenia. Komisja Szesnastu składa się z ośmiu zakonników i ośmiu zakonnic. Odpowiada za prowadzenie formalnego dialogu z Kongregacją ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Ponadto, członkowie Unii Przełożonych Generalnych wybrali o. Arturo Sosa Abascala SJ na drugą kadencję na stanowisko przewodniczącego USG. Nowo wybrani będą pełnić swoje funkcje w latach 2021-2024.

Unii Przełożonych Generalnych została utworzone „w celu promowania życia i misji poszczególnych instytutów w służbie Kościoła, dla skuteczniejszej współpracy między nimi oraz bardziej owocnego kontaktu ze Stolicą Apostolską i hierarchią”. Jej członkami są Przełożeni Generalni zakonów męskich lub Stowarzyszeń Życia Apostolskiego na Prawie Papieskim. W praktyce, jest to grono, w którym dobrowolnie można wymieniać się doświadczeniami i wzajemnie wspierać.

96. Zgromadzenie organizacji odbyło się w dniach 24-26 listopada 2021 r. w Fraterna Domus, w siedzibie Centrum Wolontariatu Chrześcijańskiej Służby Społecznej.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter