Karmel w Wietnamie

Po wielu latach oczekiwania i pracy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wietnamu zgodziło się na oficjalne ustanowienie Zakonu Braci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w Wietnamie. Głowną siedzibą Zakonu będzie klasztor Matki Bożej z Góry Karmel w Thu Duc City. Rząd Wietnamu polecił Unii Wyższych Przełożonych w Wietnamie kierowanie Zakonem zgodnie z prawem cywilnym, aby Zakon mógł prowadzić działalność religijną zgodnie z religią katolicką i celem Zakonu w całym kraju.

Zmienia to fakt, że wcześniej karmelici mogli tylko posługiwać w Ho Chi Minh City. Zmiana statusu ułatwi utworzenie dodatkowych domów w innych częściach kraju.

„To wielka chwila, coś, na co pracowaliśmy od 1996 roku. Dziękujemy Bogu, Matce Bożej z Góry Karmel i Świętemu Józefowi za to uznanie rządu, które dalej prawnie otwiera drzwi dla braci karmelitów w naszym życiu i posłudze w kraju.” – napisał o. Mario Esposito, przeor północnoamerykańskiej prowincji Świętego Eliasza.

Obecnie istnieje sześć domów karmelitańskich w Wietnamie: dwa w Ho Chi Minh City, jeden w prowincji Dong Nai, dwa w prowincji Binh Duong i jeden w prowincji Dak Lak. Jest 14 prenowicjuszy, trzech nowicjuszy i 36 profesów wieczystych.

Facebook
Twitter