Modlitwa o pokój na Ukrainie w dniu odpustu św. Jozafata

Dnia 12 listopada br. Ojciec Prowincjał udał się na Ukrainę do klasztoru we Włodzimierzu Wołyńskim na uroczystości odpustowe św. Jozafata. W czasie Mszy św. Słowo Boże wygłosił ks. bp z Kościoła Grekokatolickiego, który przybył wraz z kapłanami. We Mszy św. uczestniczył  wraz z kapłanami swojego Kościoła ks. bp z Kościoła Prawosławnego – Cerkwii kijowskiej.

Na zakończenie Mszy św.  o. Prowincjał podziękował o. Lechowi Koszladze i br. Janowi Rafińskiemu za ofiarną służbę na Ukrainie szczególnie w tym czasie wojny.

Przemawiający Mer Włodzimierza Wołyńkiego na ręce Ojca Prowincjała podziękował za ogromną pomoc jaka jest przekazywana z Polski jak również z klasztorów karmelitańskich z całego świata.

Po zakończonej liturgii wszyscy udali się do ołtarza św. Jozafata gdzie modlili się o pokój i uczcili relikwie św. męczennika.

Dnia 13 listopada o. Prowincjał spotkał się na Mszy św.  z parafianami gromadzącymi się na modlitwie w naszym kościele we Włodzimierzu Wołyńskim. W czasie Eucharystii  modlił się o pokój dla umęczonej wojną Ukrainy.

Facebook
Twitter