Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Kwiaty Bożego Ogrodu. Ukazała się książeczka z nowenną do Matki Bożej Szkaplerznej inspirowana tekstami św. Tytusa Brandsmy O.Carm. w opracowaniu Naszego Ojca Prowincjała.

Wobec pytań, które nas niepokoją, powinniśmy podobnie jak św. Tytus Brandsma żywić nadzieję, że „przedstawiając Boga w nowy sposób, za pomocą nowych pojęć”, pomożemy współczesnemu człowiekowi na nowo odkryć życie duchowe, jego piękno i szczególną wartość.

Święty o. Tytus podpowiada nam, że takim „nowym pojęciem”, które może nas zainspirować na drodze odkrywania, poszukiwania i pogłębiania więzi z Bogiem, jest patrzenie na Maryję i Jej życie, a także odkrywanie „życia maryjnego” w nas na wzór zamkniętego ogrodu. W zamkniętym ogrodzie o. Tytus wyobrażał sobie obcowanie z Jezusem i Maryją. Tak pisze: „My wszyscy, kwiaty z maryjnego ogrodu kwiatowego, zwróćmy się, tak jak Ona, nasze pąki ku Słońcu, które swoimi promieniami przeniknęło Ją i które chce rzucić także na nas promienie swojego światła”.

W tej Nowennie za radą o. Tytusa będziemy starali się przedstawić Boga i Maryję w „nowy sposób, za pomocą nowych pojęć”, aby wyjść „naprzeciw potrzebom współczesnego człowieka”.

Nowennę można nabyć w naszych karmelitańskich klasztorach

o. Wiesław Strzelecki O.Carm

Facebook
Twitter