Słowo o. Prowincjała

Drodzy Bracia i Siostry Rodziny Karmelitańskiej,

Mam nadzieję, że zarówno samo święto jak i różne nabożeństwa celebrowane w tych dniach będą okazją do uczczenia Maryi pod tym jakże znanym, ujmującym i drogim dla nas wszystkich tytułem „Maryi z Góry Karmel”- Orędowniczki Szkaplerza św. Mam nadzieję, że uroczystości te dotkną naszych serc, zainspirują nasze życie charyzmatem i przemienią je tak, abyśmy potrafili być coraz bardziej wierni wartościom ewangelicznym.

W tym roku obchodziliśmy uroczystości kanonizacyjne św. Tytusa Brandsmy – On  po raz ostatni obchodził  święto Maryi z Góry Karmel w 1942 r. w obozie w Dachau. Pomimo słabości i choroby nie przestał serdecznym uściskiem dłoni gratulować obecnym tam współbraciom : Holendrowi o. Rafaelowi, który towarzyszył mu do samego końca, oraz obecnemu przy nim bł. o. Hilaremu Januszewskiemu. Była to uroczystość dziwna lecz niewątpliwie w tych strasznych okolicznościach przeżywana w sposób serdeczny i wzruszający.

W obliczu wojny na Ukrainie chcemy prosić Maryję – Królową Pokoju, aby wyprosiła dla nas, dla naszych rodzin i dla całego świata upragniony dar pokoju i aby strzegła naszych serc w jedności, miłości i zgodzie.

Z świątecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

o. Wiesław Strzelecki – prowincjał

Facebook
Twitter