XXII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej

W sobotę 10 lipca br. odbędzie się XXII Ogólnopolski Wieczernik Królowej Pokoju – Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach. Tradycyjnie nasze spotkanie na placu przed sanktuarium rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy o godz. 19.00. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie Prowincjał Karmelitów O. dr Wiesław Strzelecki z Krakowa. Zapraszamy serdecznie wszystkie siostry i braci w Karmelu, wszystkich parafian i pielgrzymów Oborskiego Sanktuarium, wszystkich noszących na sercu szkaplerz karmelitański, oraz wszystkich pragnących schronić się pod opiekuńczym płaszczem Matki i Królowej Karmelu. Naszemu spotkaniu patronować będzie Święty Józef. Najserdeczniej zapraszamy wszystkich do radosnego braterskiego spotkania w malowniczo położonym klasztorze na Ziemi Dobrzyńskiej, do wspólnej modlitwy i dzielenia się świadectwem wiary i miłości Ojczyzny i Kościoła. Z darem Chrystusowego Błogosławieństwa + na pielgrzymi szlak do Oborskiego Domu Maryi – Ojcowie Karmelici. Poniżej program.

PROGRAM

0d godz. 9.00 – Spowiedź święta

10.00 – Powitanie Matki Bożej Bolesnej i Wprowadzenie

10.15 – Konferencja ojca karmelity

11.00 – Różaniec święty i litania do NMP oraz modlitwa do św. Józefa

12.00 – Msza Święta ku czci NMP z Góry Karmel. Przewodniczy i homilię wygłosi Prowincjał Karmelitów O. dr Wiesław Strzelecki OCarm.

14.00 – 16.00 Przerwa (czynna herbaciarnia klasztorna – obiady, a także możliwość zwiedzenia sanktuarium, nabycia szkaplerzy karmelitańskich i innych dewocjonaliów oraz pamiątek)

16.00 – Godzina Świadectw

17.00 – Ceremonia przyjęcia do Szkaplerza Karmelitańskiego

17.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała

18.45 – Pożegnanie Matki Bożej

19.00 – Zakończenie

Spotkanie odbędzie się na placu przed sanktuarium. Dlatego prosimy o zabranie ze sobą parasoli (przed deszczem, słońcem) i krzesełek turystycznych. Kapłanów prosimy o zabranie ze sobą alby i stuły. W związku z pandemią i obowiązującymi przepisami sanitarnymi prosimy wszystkich uczestników spotkania o zabranie ze sobą maseczki ochronnej i zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego.

Zgłoszenia grup pielgrzymkowych i dodatkowe informacje:

o. Piotr Męczyński O.Carm.
tel. 606 989 710 lub 54/ 280 11 59, wew. 23
opiotr@obory.com.pl
Klasztor OO. Karmelitów
Obory 38,87 – 645 Zbójno k. Rypina
woj. Kujawsko – Pomorskie
www.obory.com.pl

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter