Zamknięcie procesu diecezjalnego w sprawie beatyfikacji Sługi Bożej s. Marii Krystyny od Eucharystii

8 października nastąpiło uroczyste zamknięcie procesu diecezjalnego w sprawie beatyfikacji sługi bożej s. Marii Krystyny Alonso Alonso od Eucharystii, karmelitanki.

14 października dokumenty procesu diecezjalnego, przewiezione do Rzymu przez Postulatora Generalnego, mianowanego przez arcybiskupa Barcelony kardynała Omellę Omellę, zostały przekazane Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Dzięki temu, w Watykanie będzie mógł rozpocząć się proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny Sługi Bożej. Wkrótce dokumenty procesu diecezjalnego zostaną poddane formalnej i rzeczowej ocenie przez pracowników Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Jeśli zostaną zaakceptowane, wyznaczony zostanie relator, który zbada sprawę, a na koniec zredaguje tzw. Positio czyli opracowanie o życiu, cnotach, opinii świętości i znakach Sługi Bożego.

Sługa Boża Maria Krystyna od Eucharystii, urodziła się 16 maja 1930 w małym miasteczku Coó, w Kantabrii, w Hiszpanii, jako siódma córka  Eulogio i Marii. 26 maja została ochrzczona, a w wieku 8 lat przyjęła I Komunię Świętą. Na studia przeprowadziła się do Barcelony, gdzie dołączyła do grupy młodych działających w „Akcji Katolickiej”, a swoje życie duchowe powierzyła opiece młodego księdza Narciso Jubany Arnau, przyszłego kardynała arcybiskupa Barcelony. Poczuła silne powołanie do życia zakonnego, w szczególności do Zakonu Karmelitanek. Po początkowych trudnościach, 15 kwietnia 1955 roku, w wieku 24 lat, została przyjęta do Klasztoru Wcielenia. Do nowicjatu wstąpiła 16 października 1955 roku  i przywdziała habit karmelitański. Pierwsze śluby złożyła 1 listopada 1956 r., przyjmując imię Marii Krystyny od Eucharystii. Trzy lata później, 1 listopada 1959 roku, złożyła śluby wieczyste.

1 kwietnia 1963 roku pojawiły się u niej pierwsze objawy bolesnej i upokarzającej choroby: stwardnienia rozsianego, które stopniowo pozbawiło ją możliwości poruszania się. W pełni przyjęła wolę bożą, szczęśliwa, że ​​całkowicie upodabnia się do swojego ukrzyżowanego Oblubieńca. 3 maja 1979 r. s. Maria Krystyna oddała Bogu swoją piękną duszę, otoczona aurą  świętości. W 1996 roku podjęto pierwsze kroki w sprawie rozpoczęcia jej procesie beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego, a 27 listopada 2003 roku odbyła się pierwsza sesja procesu diecezjalnego w sprawie życia, cnót, sławy świętości i znaków. Jego zakończenie miało miejsce 8 października 2021 r. w kaplicy klasztoru Wcielenia w Barcelonie, tego samego klasztoru, który przyjął Sługę Bożą na 20 lat jej krótkiego życia.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter