W Oborach odnowiono zabytkową ambonę
Data publikacji: wtorek, 01-04-2025
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli renowację zabytkowej XVIII-wiecznej ambony w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Oborach. Karmelici od wielu lat podejmują prace nad odnową i renowacją całego kompleksu kościelno-klasztornego wpisanego do rejestru zabytków Ziemi Dobrzyńskiej, aby zachować to dziedzictwo kultury dla następnych pokoleń.
Prace renowacyjne przy odnowieniu wnętrza kościoła trwają od 2016 roku. Do tej pory odnowiono ołtarz główny oraz dwie zakonne stalle. W 2024 roku przystąpiliśmy do renowacji ambony. Kosztorys prac przewidzianych przy renowacji zabytku wyniósł 276,103 zł. Klasztor uzyskał wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kuj-Pom. w wysokości 100.000 zł. Dotacji z Ministerstwa Kultury niestety nie udało się uzyskać. Wkład własny (ponad 176 tys. zł.) udało się zebrać dzięki chojności darczyńców i sponsorów. Efekt prac można zobaczyć w galerii.
Dzięki ludziom dobrej woli nasze oborskie Sanktuarium z roku na rok odzyskuje swój blask i piękno. Zainteresowanych wsparciem dalszych prac remontowych, lub zasponsorowaniem odnowienia konkretnego elementu wyposażenia kościoła prosimy o kontakt, lub wpłaty na konto:
Klasztor OO. Karmelitów w Oborach PKO Bank Polski
nr rachunku: 57 1020 5024 0000 1602 0038 0295
Pozostałe aktualności
czwartek 11.06.2026
czwartek 11.06.2026
czwartek 11.06.2026
środa 10.06.2026
wtorek 09.06.2026
poniedziałek 01.06.2026
wtorek 26.05.2026
sobota 23.05.2026
środa 20.05.2026
wtorek 19.05.2026
poniedziałek 11.05.2026
wtorek 05.05.2026
środa 29.04.2026
















