Karmel w Wietnamie
Data publikacji: czwartek, 28-03-2024
Po wielu latach oczekiwania i pracy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wietnamu zgodziło się na oficjalne ustanowienie Zakonu Braci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w Wietnamie. Głowną siedzibą Zakonu będzie klasztor Matki Bożej z Góry Karmel w Thu Duc City. Rząd Wietnamu polecił Unii Wyższych Przełożonych w Wietnamie kierowanie Zakonem zgodnie z prawem cywilnym, aby Zakon mógł prowadzić działalność religijną zgodnie z religią katolicką i celem Zakonu w całym kraju.
Zmienia to fakt, że wcześniej karmelici mogli tylko posługiwać w Ho Chi Minh City. Zmiana statusu ułatwi utworzenie dodatkowych domów w innych częściach kraju.
"To wielka chwila, coś, na co pracowaliśmy od 1996 roku. Dziękujemy Bogu, Matce Bożej z Góry Karmel i Świętemu Józefowi za to uznanie rządu, które dalej prawnie otwiera drzwi dla braci karmelitów w naszym życiu i posłudze w kraju." – napisał o. Mario Esposito, przeor północnoamerykańskiej prowincji Świętego Eliasza.
Obecnie istnieje sześć domów karmelitańskich w Wietnamie: dwa w Ho Chi Minh City, jeden w prowincji Dong Nai, dwa w prowincji Binh Duong i jeden w prowincji Dak Lak. Jest 14 prenowicjuszy, trzech nowicjuszy i 36 profesów wieczystych.
Pozostałe aktualności
czwartek 11.06.2026
czwartek 11.06.2026
czwartek 11.06.2026
środa 10.06.2026
wtorek 09.06.2026
poniedziałek 01.06.2026
wtorek 26.05.2026
sobota 23.05.2026
środa 20.05.2026
wtorek 19.05.2026
poniedziałek 11.05.2026
wtorek 05.05.2026
środa 29.04.2026








