XXIV Spotkanie Rodziny Matki Bożej Szkaplerznej w Oborach – sobota, 15 lipca 2023 r.

Umiłowani w Sercu Jezusa, bracia i siostry! Droga Rodzino Karmelitańska! Drodzy Przyjaciele Bożego Pokoju! Nasze spotkanie ku czci NMP z Góry Karmel odbędzie się na placu przed Sanktuarium od godz. 10.00 do godz. 19.00. Uroczysta Msza Święta o godz. 12.00. W tym roku obchodzimy Jubileusz 150 rocznicy urodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jej słowa: „Odkryłam moje powołanie… W Sercu Kościoła, mojej Matki, będę Miłością!” – będą myślą przewodnią i hasłem tegorocznego spotkania Rodziny Karmelitańskiej w Oborach. Zachęceni przykładem Świętej z Lisieux, pragniemy, jako dzieci Karmelu, wyznać naszą wiarę w Kościół Chrystusowy, objąć serdeczną troską wszystkie jego sprawy oraz na nowo odkryć i zachwycić się naszym powołaniem i misją w Kościele. Zapraszamy serdecznie wszystkie siostry i braci w Karmelu, wszystkich parafian i pielgrzymów Oborskiego Sanktuarium, wszystkich noszących na sercu brązowy szkaplerz Maryi, oraz wszystkich pragnących schronić się pod opiekuńczym płaszczem Matki i Królowej Karmelu. Najserdeczniej zapraszamy wszystkich do radosnego braterskiego spotkania w malowniczo położonym klasztorze na Ziemi Dobrzyńskiej, do wspólnej modlitwy i dzielenia się świadectwem wiary i miłości Ojczyzny i Kościoła.

PROGRAM

0d godz. 9.00 – Spowiedź święta

10.00 – Powitanie Matki Bożej i Wprowadzenie

10.15 – Konferencja: „W Sercu Kościoła, mojej Matki, będę miłością” –  Powołanie i misja Karmelu w Kościele na przykładzie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Wygłosi O. dr hab. Jerzy Skawroń OCarm. z Gdańska.

11.00 – Różaniec święty i litania do NMP (prowadzą siostry karmelitanki)

12.00 – Msza Święta koncelebrowana ku czci NMP z Góry Karmel. Przewodniczy i homilię wygłosi Biskup Jan Sobiło z diecezji charkowsko – zaporowskiej na Ukrainie. Słowo do Rodziny Karmelitańskiej skieruje O. dr Wiesław Strzelecki OCarm., Prowincjał Karmelitów z Krakowa.

14.00 – 16.00 Przerwa

16.00 – Godzina Świadectw

17.00 – Ceremonia przyjęcia do Szkaplerza Karmelitańskiego

17.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała

18.45 – Pożegnanie Matki Bożej

19.00 – Zakończenie

Facebook
Twitter